zaprasza na KONFERENCJĘ ONLINE

10 grudnia 2022 r.

Jak wykorzystać techniki treningu mentalnego do pracy: z dziećmi, zawodnikami, trenerami sportowymi?

CENA: 209 zł

Akademia Psychologii Sportu zaprasza na konferencję online

8 grudnia 2022

Jak wykorzystać techniki treningu mentalnego do pracy:
z dziećmi, zawodnikami, trenerami sportowymi?

kim są

NASI PRELEGENCI?

Nasi wykładowcy mają wieloletnie doświadczenie z prowadzenia zajęć na studiach podyplomowych z psychologii sportu na Uniwersytecie SWPS w Warszawie, Sopocie i Katowicach. Na codzień pracują z zawodnikami Kadr Narodowych rożnych dyscyplin. Mają doświadczenie w pracy ze wszystkimi kategoriami wiekowymi zarówno w sporcie wyczynowym jak i amatorskim. Część wykładowców odbyła staże zagraniczne w światowych ośrodkach sportowych i uniwersyteckich. (np. w Denver University w USA).

prof. Artur Poczwardowski

Profesor psychologii sportu i osiągnięć na University of Denver, gdzie oprócz dydaktyki i działalności badawczej, nadzoruje konsultingowym praktykom studenckim oraz prowadzi superwizję.

Psycholog – absolwent Uniwersytetu Gdańskiego (’91); oraz absolwent Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku (’89): nauczyciel wychowania fizycznego, trener II klasy judo, a także instruktor w siedmiu dyscyplinach sportowych. Doktorat (PhD; ‘97) w naukach o sporcie i wysiłku fizycznym ze specjalnością w psychologii sportu uzyskał na University of Utah (Salt Lake City, USA).

Psycholog trzech drużyn Paraolimpijskich w sportach zimowych (Team USA): PyeongChang 2018 oraz aktualne przygotowania do Beijing 2022. W dorobku posiada ponad 60 publikacji (jako artykuły i rozdziały w książkach), 3 pozycje książkowe jako współredaktor naukowy, oraz ponad 200 prezentacji naukowych i edukacyjnych.

Julia Badowska​

Psycholog sportu specjalizujący się w pracy z niepełnoletnimi zawodnikami. Od 20lat pracuje z młodzieżą w sporcie, kiedyś jako trener narciarstwa teraz jako psycholog.

Ukończyła Psychologię Społeczną na Uniwersytecie SWPS, Wychowanie Fizyczne na AWF, Studia podyplomowe z Pozytywnej Psychologii Sportu, szkołę trenerów mentalnych „INTRA” oraz liczne szkolenia. Prowadzi wykłady z Psychologii Sportu Dzieci na Uniwersytecie SWPS.

Współpracuje z zawodnikami od 7 roku życia indywidualnie w gabinecie, w klubach oraz na obozach. Wspiera rodziców, trenerów i sędziów. Prowadzi konto na Instagramie @psychologsportudzieci.

dr Martyna Tadzik

Rekomendowana Psycholożka Polskiego Komitetu Olimpijskiego (spełnione wymogi Kształcenia Ustawicznego psychologów sportu PKOl) i Polskiego Towarzystwa Psychologicznego (Certyfikat Psychologa Sportu Klasy I).

Posiada wieloletnie doświadczenie zawodowe pracy w klubie sportowym oraz Szkole Mistrzostwa Sportowego, zarówno z dyscyplinami indywidualnymi, jak i zespołowymi. Aktualnie, w ramach prowadzonej firmy Technika Zwycięstwa, prowadzi treningi mentalne oraz koordynuje pracą zespołu specjalistów (trenerów przygotowania ogólnego, fizjoterapeutów i dietetyka) czuwających nad optymalnym rozwojem zawodowych sportowców przygotowujących się do rywalizacji na różnym poziomie sportowego wyczynu.

Swoje działania w sporcie skupia również wokół edukacji osób, mających szczególny wpływ na rozwój zawodnika – prowadzi regularnie konsultacje indywidualne dla rodziców sportowców i trenerów oraz treningi umiejętności psychologicznych dla rodziców zawodników i ich trenerów. Posiada bardzo szerokie doświadczenia w obszarze wspierania działań rodziców sportowców – tak, aby wspólnie wychować decyzyjnych, świadomych, szczęśliwych, pewnych swojej wartości zawodników.

Tomasz Kurach

Psycholog sportu pracujący w biznesie, a także wykładowca akademicki (Uniwersytet SWPS, Szkoła Główna Handlowa w Warszawie).

Współpracuje ze sportowcami, rodzicami i trenerami różnych dyscyplin, m.in. w piłce nożnej i tenisie. Należy do Polskiego Towarzystwa Psychologicznego, Association for Applied Sport Psychology (AASP) oraz Fundacji Sportu Pozytywnego. Wiedzę i praktykę z zakresu psychologii sportu wykorzystuje także we współpracy z klientami biznesowymi – prowadząc szkolenia i warsztaty przyczyniające się m.in. do zwiększania efektywności pracowników i skuteczności firm. Jest współautorem książek „Pod Presją. Jak wytrzymałość psychiczna pomaga zwyciężać” (na temat psychologii w piłce nożnej) oraz „Uwierzyć w wygraną. Raz jeszcze.” (dotyczącej psychologii w tenisie).

Specjalizuje się w psychoedukacji oraz treningu mentalnym obejmującym takie tematy jak: autorski trening przygotowania na trudne sytuacje, trening koncentracji uwagi, budowanie pewności siebie, proces formułowania celów oraz skuteczne budowanie zespołu.

dr Anna Ussorowska-Krokosz

Psycholog sportu, doktor nauk społecznych. Psycholog Reprezentacji Polski w piłce nożnej kobiet (2019 – 2021) i Reprezentacji Polski w piłce ręcznej kobiet (2021 – obecnie). W latach 2018 – 2021 psycholog sportu w Szkole Mistrzostwa Sportowego Marcina Gortata w Gdańsku.

Wykładowca na studiach podyplomowych Uniwersytetu SWPS, Akademii Psychologii Sportu oraz Szkole Trenerów PZPN. Członek European Federation of Sport Psychology (FEPSAC) i Sekcji Psychologii Sportu Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Współzałożycielka Centrum Zdrowia Psychicznego w Sporcie.

W trakcie Szkoły Psychoterapii Poznawczo-Behawioralnej Uniwersytetu SWPS pod kierownictwem dr hab. Agnieszki Popiel i dr Ewy Pragłowskiej.

Aleksandra Pogorzelska

Psycholog, trener, coach pracujący w biznesie. Specjalizuje się w budowaniu i wdrażaniu strategii dla firm, mowach motywacyjnych, doradztwie mającym na celu zwiększenie efektywności procesów wewnętrznych w firmach.

Przeprowadza firmy przez zmianę. Coach Leadership Management International. Trener II klasy pływania. Od 25 lat startuje w zawodach triathlonowych, wielokrotna medalistka Mistrzostw Polski w Triatlonie i Duathlonie, ukończyła blisko 100 Triathlonów, w tym dwa zawody IRONMAN (3800 m pływania, 180 km roweru, 42 km biegu).

W oparciu o doświadczenia biznesowe, sportowe stworzyła prestiżowe programy: Business Champion Development z udziałem Mistrzów Olimpijskich. Wykładowca akademicki na Uniwersytecie SWPS. Kierownik studiów podyplomowych: Psychologia sportu – w nurcie Sportu Pozytywnego. Jej firma od lat działa w modelu zdalnym. Jest współautorką kursów on-line: ABC Psychologii Sportu, 6 zasad wspierającego rodzica, Zorganizuj się w nowym miejscu pracy, Niezbędnik mentalny na czas zmiany zasad gry. Współautorka książki: Poradnik pozytywnego trenera oraz „Jak pracować zdalnie i nie zwariować”.

zapoznaj się

INFORMACJE ORGANIZACYJNE

GDZIE?
Na platformie szkoleniowej za pośrednictwem YouTube - dostęp na każdym urządzeniu.
KIEDY?
Konferencja odbędzie się 10 grudnia 2022 r. Czas trwania: 18.00-21.30
DLA KOGO?
Udział w konferencji dostepny jest dla wszystkich, mamy jednak ograniczoną ilość miejsc.

poznaj

HARMONOGRAM KONFERENCJI

18:00 - 18:15 Rozpoczęcie konferencji
Konferencję poprowadzi Aleksandra Pogorzelska
18:15 - 18:45 Tomasz Kurach
Temat: ABC treningu mentalnego.
18:45 - 18:50 Aleksandra Pogorzelska
Refleksja i zapowiedź kolejnego wystąpienia
18:50 - 19:20 dr Anna Ussorowska-Krokosz
Temat: Współczesne wyzwania w treningu mentalnym
19:20 - 19:25 Aleksandra Pogorzelska
Refleksja i zapowiedź kolejnego wystąpienia
19:25 - 19:55 dr Martyna Tadzik
Temat: Sport widziany oczami dziecka
19:55 - 20:00 Aleksandra Pogorzelska
Refleksja i zapowiedź kolejnego wystąpienia
20:00 - 20:30 Julia Badowska
Temat: Rozwój psychomotoryczny młodych zawodników
20:30 - 20:35 Aleksandra Pogorzelska
Refleksja i zapowiedź kolejnego wystąpienia
20:35 - 21:05 prof Artur Poczwardowski
Temat: Rodzic i trener jako zespół w służbie dla dobra dziecka/nastolatka w sporcie 
- role, oczekiwania, perspektywy.
21.05 - 21:30 Aleksandra Pogorzelska
Podsumowanie konferencji

SPRAWDŹ

CZEGO DOWIESZ SIĘ NA KONFERENCJI?

ABC treningu mentalnego

Tomasz Kurach
★ Czym jest trening mentalny ?
★ Co trzeba zrobić, aby trening mentalny był skuteczny?
★ Co można poprawiać dzięki treningowi mentalnemu?
★ Trening mentalny – od czego zacząć?

Współczesne wyzwania w treningu mentalnym

dr Anna Ussorowska-Krokosz
★ Jakie są współczesne wyzwania związane z treningiem mentalnym?
★ Jak patrzeć na trening mentalny z różnych perspektyw (psychologa, trenera, zawodnika)?
★ Jak wygląda i na co wpływa zmiana pokoleniowa wśród sportowców (Generacja Z)?
★ Jak trening mentalny łączy się z dbaniem o zdrowie psychiczne?
★ Jak w treningu mentalnym wykorzystywać nowoczesną technologię?
★ Jak tworzyć wspierającego środowisko sportowe? 

Sport widziany oczami dziecka

dr Martyna Tadzik
★ Czego potrzebują dzieci w sporcie, żeby zostać tam na dłużej?
★ Jaką rolę w sporcie odgrywa rodzic?
★ Czy dzieciom zależy na wyniku?
★ Czym martwią się dzieci w sporcie?
★ Co sport zmienia w życiu dziecka?

Rozwój psychomotoryczny młodych zawodników

Julia Badowska
★ Jakie są najważniejsze elementy rozwoju psychicznego?
★ Na jakie istotne zmiany w ciele zawodnika trzeba zwracać szczególną uwagę?
★ Kiedy pojawiają się kryzysy psychomotoryczne?
★ Jak zmienia się mózg w okresie dojrzewania i jak te zmiany wpływają na trudności zawodnika?
★ Na jakie trudności w kontekście rozwoju psychomotorycznego zawodnika, powinni zwracać uwagę trenerzy i rodzice?

Rodzic i trener jako zespół w służbie dla dobra dziecka/nastolatka w sporcie 
- role, oczekiwania, perspektywy

Prof. Artur Poczwardowski
★ Ja jako rodzic - moja rola i oczekiwania (perspektywa rodzica na 
bycie dziecka w sporcie)
★ Ja jako rodzic - moja rola i relacja z  trenerem w sporcie (perspektywa rodzica na działania trenera)
★ Ja jako trener - moja rola i relacja z dzieckiem  w sporcie (perspektywa trenera na współpracę z zawodnikiem)
★ Ja jako trener - moja rola i relacja z rodzicem w sporcie (perspektywa trenera na współpracę z rodzicem)

Biorę udział!

Widzimy się już za:

Dni
Godzin/y
Minut/y

Akademia Psychologii Sportu