Refleksyjna praktyka

program on-line MOCNY START

zajęcia

Refleksyjna praktyka

Celem zajęć jest tematyka refleksyjności oraz zaaktywizowanie i udoskonalenie refleksyjnego podejścia praktycznego w swojej konkretnej roli w sporcie (np., czy to trener, nauczyciel wf, psycholog sportu, czy też jako rodzic).

akademia-element

Specjalistyczna wiedza z zakresu refleksyjnego podejścia do zawodu/roli w sporcie oraz modeli refleksji w psychologii sportu.

akademia-element

Umiejętność systematycznej refleksji i zastosowanie jej dla swojego ogólnie pojętego wzrostu osobistego i samodoskonalenia się w konkretnej roli w świecie sportu.

akademia-element

Pogłębione zrozumienie potrzeby rozwoju zawodowego i osobistego.

akademia-element

Otwartość na informacje zwrotne od prowadzących, uczestników Programu oraz na superwizję/mentoring.

akademia-element

Akceptacja odpowiedzialności za własne działania.

akademia-element

Etyczna praktyka.

kim jest

PROWADZĄCY ZAJĘCIA


   Artur Poczwardowski
 

Profesor psychologii sportu i osiągnieć na University of Denver, gdzie oprócz dydaktyki i działalności badawczej, nadzoruje konsultingowym praktykom studenckim oraz prowadzi superwizję.

 

Psycholog – absolwent Uniwersytetu Gdańskiego (’91); oraz absolwent Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku (’89): nauczyciel wychowania fizycznego, trener II klasy judo, a także instruktor w siedmiu dyscyplinach sportowych. Doktorat (PhD; ‘97) w naukach o sporcie i wysiłku fizycznym ze specjalnością w psychologii sportu uzyskał na University of Utah (Salt Lake City, USA).

 

Psycholog trzech drużyn Paraolimpijskich w sportach zimowych (Team USA): PyeongChang 2018 oraz aktualne przygotowania do Beijing 2022.

 

W dorobku posiada ponad 60 publikacji (jako artykuły i rozdziały w książkach), 3 pozycje książkowe jako współredaktor naukowy, oraz ponad 200 prezentacji naukowych i edukacyjnych.

 

Entuzjasta i współautor idei Sportu Pozytywnego; członek zarządu Fundacji Sportu Pozytywnego.