Wprowadzenie do psychologii sportu

program on-line MOCNY START

podczas

ZAJĘĆ WPROWADZAJĄCYCH DO PSYCHOLOGII SPORTU

Głównym celem zajęć będzie zapoznanie studentów z założeniami Psychologii i Psychologii Sportu.

akademia-element

Uczestnicy poznają najważniejsze odkrycia i teorie związane z opisywaną dziedziną.

akademia-element

Podczas zajęć przedstawione zostaną także główne wytyczne w pracy profesjonalnego psychologa sportu.

akademia-element

Kurs będzie mieć na celu ukazanie zarówno teoretycznej jak i praktycznej strony Psychologii Sportu.

akademia-element

Zajęcia ukażą studentom także szanse i zagrożenia związane z pracą psychologa sportu.

kim JEST

PROWADZĄCY ZAJĘCIA

T.Kurach


   Tomasz Kurach
 

Psycholog sportu pracujący w biznesie, a także wykładowca akademicki (Uniwersytet SWPS, Szkoła Główna Handlowa w Warszawie). 

Współpracuje ze sportowcami, rodzicami i trenerami różnych dyscyplin, m.in. w piłce nożnej i tenisie. Należy do Polskiego Towarzystwa Psychologicznego, Association for Applied Sport Psychology (AASP) oraz Fundacji Sportu Pozytywnego.

Wiedzę i praktykę z zakresu psychologii sportu wykorzystuje także we współpracy z klientami biznesowymi – prowadząc szkolenia i warsztaty przyczyniające się m.in. do zwiększania efektywności pracowników i skuteczności firm.

Jest współautorem książek “Pod Presją. Jak wytrzymałość psychiczna pomaga zwyciężać” (na temat psychologii w piłce nożnej) oraz “Uwierzyć w wygraną. Raz jeszcze.” (dotyczącej psychologii w tenisie).

Specjalizuje się w psychoedukacji oraz treningu mentalnym obejmującym takie tematy jak: autorski trening przygotowania na trudne sytuacje, trening koncentracji uwagi, budowanie pewności siebie, proces formułowania celów oraz skuteczne budowanie zespołu.

Swoją filozofię pracy opiera na trzech głównych filarach: sprawdzonej wiedzy, innowacyjności oraz nienagannej etyce pracy.