Praktyczne podstawy teorii sportu pozytywnego

program on-line MOCNY START

podczas zajęć

Praktyczne podstawy teorii sportu pozytywnego

akademia-element

dowiesz się jak tworzy się roczne plany treningowego dla wybranej dyscypliny: dorośli, dzieci, młodzież;

akademia-element

dowiesz się jak trenerzy analizują proces treningowy na podstawie skuteczności wynikowej;

akademia-element

dowiesz się jak rozpoznawać reakcje psychofizyczne zawodników w sytuacjach przeciążenia fizycznego lub stresu oraz jak zastosować właściwą pomoc;

akademia-element

zapoznasz się z praktyczną wiedzą z zakresu: biomechaniki, fizjologii, odnowy biologicznej, teorii sportu oraz metodyki treningu sportowego, biochemii, żywienia i wspomagania sportowców oraz pozytywnej psychologii praktycznej;

akademia-element

omówimy  pozytywny wpływ postawy trenera na życie sportowe i osobiste zawodników oraz ich rodzin – m.in. zagadnienia: praca-wypoczynek-wynik, blaski i cienie w relacji trener-zawodnik, składowe  sukcesu oraz wspomaganie procesu treningowego poprzez technologię i żywienie.

kim jest

PROWADZĄCY ZAJĘCIA


   dr Bogusław Tołwiński
 

Wykładowca praktyki treningu i psychologii w Sporcie Pozytywnym w Akademii Psychologii Sportu oraz na Uniwersytecie SWPS w Warszawie i Katowicach 2010-2021. 

Ma 30-ści lat pedagogicznego doświadczenia jako nauczyciel wychowania fizycznego. Od 1995 roku  trener triathlonu MKS”TRUSO” Elbląg oraz nadal czynny zawodnik. 

Ukończył 5 razy zawody Iron Man, przebiegł ponad 30 maratonów oraz Supermaraton „Kalisia” 100km. Pierwszy trener Roberta Karsia Mistrza Świata w Ultratriathlonie. Od 1997 roku startuje w biegach OCR; Runmageddon; Hunt Run; Biegun. 

Był organizatorem i uczestnikiem wyprawy na Mont Blanc w 1998. W 2005 Wziął udział w programie „Zdobywcy” i wraz z czwórką przyjaciół wygrał wyjazd w Himalaje oraz nagrodę główną, czyli wyprawę na Lobuche West (6119 m n.p.m). W 2007 Obronił pracę doktorską przy AWFiS Gdańsk z zakresu fizjologii wysiłku fizycznego. 

Radny Miasta Elbląg 2018-2023. Członek zarządu i aktywnym działacz w SKS EL Aktywni  od 2013. Pomysłodawca i organizator wielu imprez sportowych, m.in.: Enduro Man, Enduro KID i Golden1000, Półmaraton Bażant, Cross Maraton Elbląg.                

Jego życiowa pasja to, praca z ludźmi ukierunkowana na osiąganie wielowymiarowej równowagi we wszystkich obszarach ciała, ducha i umysłu wg idei OPEN BALANCE.